34A4P31B4M7RT
Mfr.Part #
34A4P31B4M7RT
Description
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V
Bushing Length :
0.28 inch
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
Voltage - Rated AC :
20V
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Mount :
Brackets, Through Hole, Vertical
Bushing Thread :
Unthreaded
Features :
Body Height :
21.971mm
Voltage Rating - DC :
20V
Length - Termination :
0.125 inch
Body Length or Diameter :
21.59mm
Terminal Length :
0.125 inch
Voltage - Rated DC :
20V
Bushing Type :
Unthreaded
Termination :
PC Pin
Body Breadth :
12.7 mm
Voltage Rating - AC :
20V
Series :
34A
Termination Style :
PC Pin
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Gold Over Nickel
PCB Hole Count :
14
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Contact Resistance :
0.01mOhm
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Actuator Length :
10.41mm
Datasheets
34A4P31B4M7RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"