34A4P16T2M7GT
Mfr.Part #
34A4P16T2M7GT
Description
SWITCH TOGGLE MINI,4PDT,O-N-O,N,
Voltage - Rated AC :
125V
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Termination Style :
PC Pin
Actuator Type :
Flatted
Actuator Length :
11.43mm
Series :
34A
Current Rating :
5A (AC/DC)
Voltage - Rated DC :
28V
Voltage Rating - DC :
28V
Current Rating (Amps) :
5A AC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Voltage Rating - AC :
125V
Datasheets
34A4P16T2M7GT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"