34A4P31B4M2RT
Mfr.Part #
34A4P31B4M2RT
Description
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V
Termination :
PC Pin
Termination Style :
PC Pin
Illumination Color :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-STRAIGHT
Body Height :
10.541mm
Bushing Type :
Unthreaded
Base/Housing Material :
Body Breadth :
12.7 mm
Body Length or Diameter :
21.59mm
Voltage - Rated AC :
20V
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
Contact Resistance :
0.01mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting :
PC Mount
RoHS Compliant
Contact Material :
Ingress Protection :
Pole Throw Configuration :
Bushing Length :
0.28 inch
Max Voltage Rating (DC) :
20V
0.4VA AC/DC
Switch Configuration :
Voltage Rating - DC :
20V
Terminal Length :
0.25 inch
Bushing Thread :
Unthreaded
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Actuator Length :
10.41mm
Series :
34A
Voltage Rating - AC :
20V
Mount :
PC Mount, Through Hole
Active
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Length - Termination :
0.25 inch
Voltage - Rated DC :
20V
Datasheets
34A4P31B4M2RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"