34A4P31B3M1RT
Mfr.Part #
34A4P31B3M1RT
Description
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V
Voltage - Rated AC :
20V
0.4VA AC/DC
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Body Length or Diameter :
21.59mm
Terminal Length :
0.156 inch
Contact Resistance :
0.01mOhm
Body Breadth :
12.7 mm
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Termination Style :
Solder Lug
Mounting Feature :
Panel Mount
Mount :
Panel
Length - Termination :
0.156 inch
Voltage Rating - AC :
20V
Termination Type :
Solder Lug
Body Height :
10.541mm
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
Bushing Length :
0.28 inch
Actuator Length :
12.19mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Series :
34A
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage Rating - DC :
20V
Voltage - Rated DC :
20V
Datasheets
34A4P31B3M1RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"