PCFM12JT680R
Mfr.Part #
PCFM12JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power Rating :
125mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
HTS Code :
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
680Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCFM12JT680R
Stackpole Electronics, Inc. PCFM12JT680R
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,