PCFM12JA75R0
Mfr.Part #
PCFM12JA75R0
Description
RES 75 OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
125mW
Resistance :
75Ohm
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Datasheets
PCFM12JA75R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 75Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,