PCFM12JA560R
Mfr.Part #
PCFM12JA560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
560Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
125mW
Datasheets
PCFM12JA560R
Through Hole FIXED RESISTOR, 560Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,