PCFM12JT4K70
Mfr.Part #
PCFM12JT4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
4.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
PCFM12JT4K70
Stackpole Electronics, Inc. PCFM12JT4K70
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,