PCFM12JT47R0
Mfr.Part #
PCFM12JT47R0
Description
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Power Rating :
125mW
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Resistance :
47Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
PCFM12JT47R0
Stackpole Electronics, Inc. PCFM12JT47R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,