34ADP36T5M1QT
Mfr.Part #
34ADP36T5M1QT
Description
SWITCH TOGGLE MINI,DPDT,O-O-O-,T
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Package :
Bulk
Switch Type :
TOGGLE SWITCH
Actuator Type :
Flatted
Current Rating (Amps) :
5A AC/DC
Series :
34A
Ingress Protection :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
28V
Actuator Length :
11.43mm
Termination Style :
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Current Rating :
5A (AC/DC)
Voltage - Rated AC :
125V
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
28V
40,000 Cycles
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
34ADP36T5M1QT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"