34ADP22B1M2QT
Mfr.Part #
34ADP22B1M2QT
Description
SWITCH TOGGLE OMO.D DT.O-N-O,T,P
Actuator Length :
5.08mm
Voltage Rating - AC :
125V
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Voltage - Rated DC :
28V
Series :
34A
Features :
RoHS :
Details
Voltage Rating - DC :
28V
Current Rating (Amps) :
5A AC/DC
Current Rating :
5A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Voltage - Rated AC :
125V
Datasheets
34ADP22B1M2QT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"