TPMD686M016S0050
Mfr.Part #
TPMD686M016S0050
Length :
7.3mm
Terminal Shape :
J BEND
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
HTS Code :
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Ripple Current :
2032mA
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.0109mA
Size Code :
Negative Tolerance :
20%
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
20%
Capacitance :
68µF
Mounting Feature :
yes
ESR :
50 mΩ
Factory Lead Time :
21 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Height :
2.9mm
Width :
4.3mm