TPMD107M016S0050
Mfr.Part #
TPMD107M016S0050
Description
CAP TANT
3 (168 Hours)
ESR :
50 mΩ
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Height :
2.9mm
Capacitance :
100μF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Published :
Ripple Current :
2032mA
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Surface Mount :
yes
Width :
4.3mm
Positive Tolerance :
20%
HTS Code :
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.016mA
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C