TPMD686M016S0040
Mfr.Part #
TPMD686M016S0040
Ripple Current :
2272mA
Leakage Current :
0.0109mA
Capacitance :
68µF
Height :
2.9mm
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
20%
Width :
4.3mm
0.08
Positive Tolerance :
20%
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR :
40 mΩ
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Operating Temperature (Max) :
125°C