TPMD686M016R0050
Mfr.Part #
TPMD686M016R0050
Packing Method :
TR, 7 INCH
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.0109mA
Case Code (Imperial) :
Weight :
670.01263mg
ESR :
50 mΩ
Terminal Shape :
J BEND
Width :
4.3mm
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
20%
Polarity :
POLARIZED
Voltage - Rated :
16V
Height :
3.1mm
Capacitance :
68µF
Case Code (Metric) :
Ripple Current :
2032mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.3mm