TPMD476K025H0055
Mfr.Part #
TPMD476K025H0055
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Reach Compliance Code :
not_compliant
Length :
7.3mm
Height :
2.9mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
3 (168 Hours)
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Ripple Current :
1938mA
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Tan Delta :
0.08
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Negative Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.0118mA
HTS Code :
Terminal Shape :
J BEND
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR :
55 mΩ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
47μF