TPMD476K016R0100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPMD476K016R0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Dissipation Factor :
8 %
Voltage - Rated DC :
16V
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
10%
Weight :
670.01263mg
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C