TPMD337M010R0035
Mfr.Part #
TPMD337M010R0035
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Height :
3.1mm
2917 (7343 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
330µF
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
8 %
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
0.033mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Depth :
4.3mm
0.08
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm