TPMD337M006R0035
Mfr.Part #
TPMD337M006R0035
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Height :
3.1mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
330µF
Tan Delta :
0.08
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
TPM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0198mA