TPMD337M006R0025
Mfr.Part #
TPMD337M006R0025
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
0.08
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
3.1mm
Length :
7.3mm
Capacitance :
330µF
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.0198mA