TPMD337M004R0025
Mfr.Part #
TPMD337M004R0025
Description
CAP TANT 330UF 20% 4V 2917
Height :
3.1mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
21 Weeks
Dissipation Factor :
8 %
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
4V
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V