TPMD337K010R0035
Mfr.Part #
TPMD337K010R0035
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Stock
428
In Stock :
428
Capacitance :
330µF
21 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
2917
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Feature :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Metric) :
7343
Type :
Molded
Dissipation Factor :
8 %
Published :
Polarity :
Polar
Leakage Current :
33μA
Lead Free :
Lead Free
Height :
3.1mm
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ripple Current :
2.699A
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm