TPMD337K006R0025
Mfr.Part #
TPMD337K006R0025
Description
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height :
3.1mm
TPM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Dissipation Factor :
8 %
Depth :
4.3mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
2
Ripple Current :
3.194A
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
19.8μA
Molded
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Case Code (Metric) :
Polarity :
Polar
Capacitance :
330µF