TPMD337K004R0025
Mfr.Part #
TPMD337K004R0025
Description
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Tantalum Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lead Free :
Lead Free
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Mount :
Surface Mount
Dissipation Factor :
8 %
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
4V
Height :
3.1mm
Series :
TPM
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Imperial) :
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
Published :
Leakage Current :
13.2μA
REACH SVHC :
No SVHC
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
330µF
Depth :
4.3mm
Polarity :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
3.194A