TPMD336M025R0065
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPMD336M025R0065
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Molded
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated :
25V
Series :
TPM
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0083mA
Ripple Current :
1783mA
Length :
7.3mm
Capacitance :
33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tan Delta :
0.08
HTS Code :
Weight :
670.01263mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
3.1mm