TPMD226M035R0070
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TPMD226M035R0070
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Stock
770
In Stock :
770
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22µF
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
Molded
Tan Delta :
0.08
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm
Dissipation Factor :
8 %
Width :
4.3mm
Ripple Current :
1718mA
Weight :
670.01263mg
Leakage Current :
0.0077mA
Length :
7.3mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2016
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Feature :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Imperial) :
2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
3.1mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
TPM
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V