T55D477M6R3C0030
Mfr.Part #
T55D477M6R3C0030
Manufacturer
Vishay Polytech
Description
T55D477M6R3C0030
Manufacturer :
Vishay Polytech
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Halogen Free :
yes
Device Termination Plating Finish :
SN
ESR :
30 mohm
Green :
No
Product Width :
4.3 mm
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance Tolerance :
20%
Pbfree Code :
Totally Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
7.3 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Floor Life-168 hours
Capacitance :
470 uF
Ripple Current :
2730 mA