T55D107M010C0018
Mfr.Part #
T55D107M010C0018
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Stock
535
In Stock :
535
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz