T55D108M2R5C0009
Mfr.Part #
T55D108M2R5C0009
Description
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917
Stock
500
In Stock :
500
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
2.5V
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
1000µF