T55D226M035C0120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55D226M035C0120
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
35V
Voltage - Rated DC :
35V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Series :
vPolyTan™ T55
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
D
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm