T520A107M006ATE045
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T520A107M006ATE045
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
100μF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Factory Lead Time :
17 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
6.3V
Manufacturer Size Code :
A
Published :
Series :
KO-CAP® T520
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C