T55D107M010C0025
Mfr.Part #
T55D107M010C0025
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Stock
400
In Stock :
400
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
3 (168 Hours)
Width :
4.2926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
10V
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Length :
7.2898mm
Capacitance :
100μF
Published :
2011
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm