T55D107M025C0060
Mfr.Part #
T55D107M025C0060
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
100μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V