T55D106M050C0120
Mfr.Part #
T55D106M050C0120
Description
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
D
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz