T55D108M2R5C0007
Mfr.Part #
T55D108M2R5C0007
Description
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917
Stock
900
In Stock :
900
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
2.5V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
1000µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz