T55D106M050C0090
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55D106M050C0090
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Stock
950
In Stock :
950
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Series :
vPolyTan™ T55
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
50V