T58BB476M016C0090
Mfr.Part #
T58BB476M016C0090
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Voltage - Rated :
16V
Manufacturer Size Code :
BB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
vPolyTan™ T58
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Published :
Capacitance :
47μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz