T58BB226M025C0150
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T58BB226M025C0150
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
T58226M025BB2T0150
Manufacturer :
Vishay Polytech
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Thomas and Betts
Material :
Aluminum
Ripple Current :
753mA
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
B
Capacitance Tolerance :
± 20%
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage Rating (DC) :
25 V
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Type :
Molded
Lead Spacing :
Series :
T58
Brand :
Height :
2 mm
Product Type :
Tantalum Capacitors
Qualification :
Product Height :
2mm
Tradename :
vPolyTan
Product Length :
3.5mm
Approvals :
CSA, UL
Angle :
Straight
Product Width :
2.8mm
ESR :
0.15Ohm
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 mΩ
RoHS :
Details
Subcategory :
Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Ratings :
Tolerance :
20 %
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C