EP7WS680RJ
Mfr.Part #
EP7WS680RJ
Description
RES 680 OHM 5% 7W AXIAL
Series :
EP, Neohm
Lead Length :
38mm
Voltage - Rated DC :
500V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Pbfree Code :
yes
Published :
Lead/Base Style :
Axial
Number of Resistors :
1
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Size / Dimension :
0.335Diax1.181L 8.50mmx30.00mm
Diameter :
8.5mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
7W
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Lead Diameter :
750 µm
Max Power Dissipation :
7W
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
680Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
EP7WS680RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP7WS680RJ
680Ohm, Wirewound,