EP7W150RJ
Mfr.Part #
EP7W150RJ
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 150 OHM 5% 7W AXIAL
Stock
948
In Stock :
948
Published :
2012
Resistance :
150Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.335Diax1.181L 8.50mmx30.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
EP7W150RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP7W150RJ
150Ohm, 7W, Wirewound,