EP7W33RJ
Mfr.Part #
EP7W33RJ
Description
RES 33 OHM 5% 7W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.335Diax1.181L 8.50mmx30.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Terminations :
2
Lead Length :
38mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Resistors :
1
Published :
Pbfree Code :
yes
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Diameter :
8.5mm
REACH SVHC :
Unknown
Lead/Base Style :
Axial
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Power Rating :
7W
Tolerance :
±5%
Resistance :
33Ohm
Lead Diameter :
750 µm
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
EP7W33RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP7W33RJ
33Ohm, Wirewound,