EP7W10RJ
Mfr.Part #
EP7W10RJ
Description
RES 10 OHM 5% 7W AXIAL
Stock
472
In Stock :
472
Size / Dimension :
0.335Diax1.181L 8.50mmx30.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
30mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
500V
Published :
2007
Factory Lead Time :
16 Weeks
Diameter :
8.5mm
Power Rating :
7W
Tolerance :
±5%
Lead Length :
38mm
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Diameter :
750 µm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Resistance :
10Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Resistors :
1
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Packaging :
Tray
Series :
EP, Neohm
Max Power Dissipation :
7W
Voltage - Rated :
500V
Lead/Base Style :
Datasheets
EP7W10RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP7W10RJ
10Ohm, Wirewound,