EP7WS22RJ
Mfr.Part #
EP7WS22RJ
Description
RES 22 OHM 5% 7W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
7W
Lead/Base Style :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
750 µm
Diameter :
8.5mm
Size / Dimension :
0.335Diax1.181L 8.50mmx30.00mm
Resistance :
22Ohm
Number of Resistors :
1
Series :
EP, Neohm
Published :
Voltage - Rated :
500V
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
7W
Pbfree Code :
yes
Lead Length :
38mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
EP7WS22RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP7WS22RJ
22Ohm, Wirewound,