TAJK475K016ANJ
Mfr.Part #
TAJK475K016ANJ
Description
CAP TANT
Leakage Current :
0.0008mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tan Delta :
0.06
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Depth :
1.6mm
Capacitance :
4.7μF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1Ohm
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
1mm