TAJK226M006RNJ
Mfr.Part #
TAJK226M006RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Capacitance :
22µF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Leakage Current :
1.3µA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Terminal Shape :
J BEND
Series :
TAJ
Width :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
K
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Polarity :
POLARIZED
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.1
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
2
Pbfree Code :
yes
Height :
1mm