TAJK226K006ANJ
Mfr.Part #
TAJK226K006ANJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Polarity :
POLARIZED
Number of Terminations :
2
ESR :
1800 mΩ
Negative Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
1.6mm
Height :
1mm
JESD-609 Code :
e4
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Reach Compliance Code :
Compliant
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Surface Mount :
yes
Leakage Current :
0.0013mA
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Gold (Au)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Capacitance :
22µF