TAJK106M010SNJ
Mfr.Part #
TAJK106M010SNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, 13 INCH
Published :
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
1μA
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
10μF
Depth :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Manufacturer Size Code :
K
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Series :
TAJ
Case Code (Metric) :
Height :
1mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm