TAJK336K002RNJ
Mfr.Part #
TAJK336K002RNJ
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 2.5V 1206
Dielectric Material :
Tantalum
Series :
TAJ
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Height :
1mm
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Published :
Capacitance :
33μF
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Dissipation Factor :
8 %
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Manufacturer Size Code :
K
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
2.5V
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
800nA
Number of Pins :
2
Tan Delta :
0.08
Depth :
1.6mm
Polarity :
Polar
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C