TAJK335K010RNJ
Mfr.Part #
TAJK335K010RNJ
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V
Tantalum Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Product Length :
3.2 mm
Capacitance :
3.3 µF
Package :
Digi-Reel?
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance Tolerance :
10%
Product Height :
0.5mm
Packaging :
MouseReel
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
TAJ
Product Category :
Tantalum Capacitors - Solid SMD
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing :
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Product Type :
Tantalum Capacitors
Features :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm @ 100kHz
Product Width :
1.6 mm
Width :
1.6 mm
Manufacturer Size Code :
K
Leakage Current :
0.5 uA
RoHS :
Details
Ratings :
Height :
1 mm
Voltage - Rated :
10 V
Ripple Current :
109 mA
Length :
3.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
ESR :
5.5Ohm
Product :
Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Qualification :
AEC-Q200
Failure Rate :
Tolerance :
±10%