TAJK106M010RNJ
Mfr.Part #
TAJK106M010RNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Capacitance :
10μF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Case Code (Metric) :
Height :
1mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Dissipation Factor :
6 %
Lead Free :
Lead Free
Published :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
e3
Manufacturer Size Code :
K
Leakage Current :
1μA
Depth :
1.6mm